TL ile Bitcoin ve IOTA Satın Alımı

By | 6 December 2017

Bu yazıda çok basit şekilde Bitcoin ve ya alt coin’leri nasıl alabiliriz, onu anlatacağım. TL ile Paribu’dan Bitcoin alacağız ve Binance borsasından bu Bitcoin ile IOTA satın alacağız. Direk konuya girersek aşağıdaki adımları uyguluyoruz.

 

1-) Paribu üyelik ve TL ile Bitcoin Alımı

Paribu linkinden hemen bir üyelik açıyoruz ve hesabı onayladıktan sonra giriş yapıyoruz. Her giriş yapmadan önce telefona gelen kodu giriyoruz ve bizi web uygulamasına yönlendiriyor.

Giriş yaptıktan sonra yukarıdaki menüden TL İşlemleri kategorisine tıklıyoruz ve TL yatırma başlığı altında yatıracağımız miktarı giriyoruz. Günlük para yatırma/çekme limitimiz 500 TL. Hesabı kimlik fotoğrafını Paribu’ya yükleyerek yükseltebiliriz ve bu limitten kurtarabiliriz.

Yatırmak istediğiniz tutarı girdikten sonra Bildirim Gönder butonuna basıyoruz. Sağdaki açıklamaları mutlaka okuyun. Bildirim gönder dedikten sonra bize IBAN numarasını veriyor ve EFT yaparken açıklama kısmına yazmamızı istediği bir kod veriyor bunları gerekli yerlere eklemeyi unutmayın.Kısa bir süre içinde yatırdığınız para miktarı Paribu hesabınıza ekleniyor. Şimdi Bitcoin alma işlemlerine geçebiliriz.

Birinci yol olarak Kolay Al-Sat yapabiliriz. Bu yöntemle o anki Bitcoin fiyatı ne ise direk o fiyattan hızlı bir şekilde satın alabiliriz. Bunun için aşağıdaki resimde olduğu gibi ilgili formu doldurmak yeterli. (+)’ya basarak hesabınızdaki tüm para ile satın alabilirsiniz.

İkinci yol olarak Alış Emiri kullanabilirsiniz. Bu da Bitcoin şu fiyata düştüğünde satın al ile eş değer oluyor. Onu da Yukarıdaki menüden Market kategorisinden yapabilirsiniz.

 

2-) Satın Aldığımız Bitcoin’i Binance’a Aktarmak

Alt coin almak için yabancı bir borsaya bu Bitcoin’i aktarmamız gerekiyor. Paribu’da aldığımız Bitcoin’leri aktarmak için öncelikle Binance linkinden üyelik açıyoruz ve giriş yapıyoruz.

Giriş yaptıktan sonra yukarıdaki Funds menüsünden Deposits Withdrawals kategorisine tıklıyoruz ve burada gelen listeden Btc ve IOTA satırındaki Deposit butonuna tıklıyoruz ve otomatik cüzdan oluşturuyoruz.

Btc altında oluşan cüzdan anahtarını kopyalayıyoruz ve Paribu altındaki BTÇ İşlemleri menüsü altında BTC Çekme başlığı altındaki yere yapıştırıyoruz.

    

(+)’ya basarak tüm Bitcoin’i bu şekilde aktarıyoruz. İlk Bitcoin aktarımında telefonumuza Onay sms’i bekleyen mesaj geliyor. Onayladıktan sonra yarım saat içinde Bitcoin aktarılmış oluyor.

 

3-) Bitcoin ile IOTA Satın Alımı

Bitcoin aktarıldıktan sonra sıra geldi IOTA satın alımına. Bunun için Binance’dan yukarıda Exchange menüsü altında Advanced menüsüne giriyoruz.

Aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor bizi. Burada Yukarıdan sağ üstten IOTA coin’i seçiyoruz.

Sağ alttan Buy IOTA başlığı altında 100% butonuna tıklıyoruz ve Amount kısmında bize ne kadar alabileceğimizi gösteriyor. Buy butonuna tıkladıktan sonra 1-2 dakika içinde IOTA satın alınmış halde cüzdanımızda eklenmiş oluyor.

Bu yazıda anlatacaklarım şimdilik bu kadar, şimdiden bol kazançlar… 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*